Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Sunday, 23 June 2024

Nejčastější problémy revize elektro v bytech

Nejčastější problémy revize elektro v bytech

Necháváte si provést revizi elektro v Praze a zvete elektrikáře do vašeho rodinného domu? Tyto úkony nejsou sice pro domácnosti povinné, ale doporučit bychom je měli, protože nikdo z vás není stoprocentně chráněn před úrazem nebo ztrátou majetku, i když je elektroinstalace nově rekonstruovaná.

vypínač elektro

Dětské pokoje – dětské pokoje jsou nejzranitelnější částí obytných prostor, protože děti bývají zvídavé a všetečné. Zde je třeba vše zabezpečit tak, aby tu nedocházelo k nebezpečným situacím. Například zaslepit zásuvky a pořídit taková svítidla, kde nemohou děti přijít do přímého kontaktu s objímkou a žárovkou. Děti by také elektrické spotřebiče měly používat pouze pod dohledem dospělé osoby, výjimkou jsou pouze bateriové dětské hračky.

Zahradní a dílenské nářadí – zde se setkáváme s mnoha defekty, zejména v souvislosti s využíváním nářadí, kdy se k činné části připlete přívodní kabel. Ten může být naříznutý, naseknutý, pokroucený, nalomený, propálený a jinak poškozený, což je rizikové pro další využívání. Obvyklými případy jsou horkovzdušné pistole, plotové nůžky, úhlové brusky a zahradní sekačky na trávu.

starý vypínač

Kuchyně – kuchyňské spotřebiče dovedou být perfektními zabijáky, ani nepotřebujete nikoho pořezat nožem, abyste mu způsobili vážný úraz, stačí docela obyčejný kávovar či topinkovač. Jestliže se vám podaří přepálit izolaci u přívodního kabelu, máte na problém zaděláno. V kuchyních bývají nebezpečné i tyčové mixéry, s nimiž naseknete šňůru, aniž si toho všimnete. Nechte si pro jistotu prověřit všechny spotřebiče v kuchyni, a to nejen jejich šňůry, ale i „střeva“.

Prodlužovací šňůry – šňůrami přívodními to zdaleka nekončí, přichází na řadu ty prodlužovací, které tak rádi zastrkáváme pod koberec nebo za nábytek, kde se pak něčím sevřou, a může tu pak dojít ke zkratu a k požáru. Nebezpečné je také na šňůru šlápnout bosou nohou, protože slaný pot je vodivý a tento kontakt vás může ihned usmrtit.

Share your comment :