Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Wednesday, 24 July 2024

Čím vylepšit bydlení

Čím vylepšit bydlení


Máte novostavbu nebo klidně i starší dům a přemýšlíte, jak to udělat, abyste byli energeticky soběstačnější? U novostavba je to snazší, ale i u staršího domu je to možné. Novostavby mívají tepelná čerpadla, která značně snižují spotřebu tepla. Dokážou rozvádět vzduch podle jeho teploty tam kde je zrovna potřeba. Do většiny starších domů se nehodí, protože podle mnoha zkušeností majitelů starších nemovitostí se začaly po pořízení čerpadla vyskytovat plísně.

montáž panelů

U novostaveb se energetická soběstačnost řeší ještě před výstavbou. Projektanti musí většinou navrhnout řešení, díky kterému bude provoz domu o něco málo levnější. Platit v dnešní době účty za elektřinu a vytápění není jednoduché, protože se pořád zdražuje. Proto je lepší si nechat do domu nainstalovat třeba solární panely, díky kterým si sami vyrobíte alespoň část elektřiny. Fotovoltaická elektrárna pro vlastní potřebu je ideální, protože si vyrobíte sami pro sebe elektřinu a nemusíte se úplně spoléhat na dodávky od dodavatelů. Na připojení není vždy 100% spoleh, a své o tom ví každý, komu elektřina nešla třeba alespoň pár hodin po větší bouřce. Proto je ideální mít záložní zdroj v podobě baterií, kam si uložíte vyrobenou elektřinu a použijete ji v případě potřeby – třeba právě po bouřce.

panely na střeše

Nákup solárních panelů sice nepatří mezi nejlevnější položky na domě, ale dlouhodobě se to opravdu vyplatí. Navíc dnes máte možnost využít dotace, pomocí kterých uhrabte alespoň část částky za panely. Poskytuje je ministerstvo životního prostředí a existuje speciální dotační program, který vám částku poskytne. Pokud budete potřebovat pomoc vyřídit dotaci, obraťte se na nás. Můžeme vám sdělit podmínky pro její získání anebo vám s tím rovnou pomůžeme. Vytvoříme řešení přesně pro vás a hned po instalaci můžete začít šetřit za dodávanou elektřinu.

Share your comment :