Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Thursday, 23 May 2024

Jak vyzrát na finanční problémy?

Jak vyzrát na finanční problémy?


Ačkoliv vás osobně zřejmě vůbec neznám, klidně si vás dovolím otipovat. A troufnu si tvrdit, že jste už někdy v životě měli finanční problémy. A možná je máte i právě nyní. A jestli ne, nejspíš je někdy aspoň budete mít. A proč si troufám to o vás tvrdit? Jednoduše proto, že je to více než pravděpodobné. Peníze se snadno rozkutálejí, ale jen těžko vydělávají, a proto chybí aspoň čas od času mnohým z nás. A tedy zřejmě i vám. A že byste snad byli výjimkou a nikdy žádné finanční potíže nepoznali, tomu se mi nechce věřit.

cizí mince

Potíže s penězi nás zkrátka potkávají a provázejí našimi životy. A my abychom pak s nedostatečným finančním zajištěním bojovali. Musí tomu tak být, protože peníze i v dobách jejich nedostatku potřebujeme. Nikdo nám nedá nic zadarmo, a tak si musíme dost vydělávat. Nebo si v nejhorším případě aspoň rozumně půjčovat.

Možná by se vám zdálo, že je lepší si půjčovat než vydělávat. Protože půjčky dostaneme bezpracně, někdy se pro ně ani nemusíme nikam trmácet a nabízejí se nám kdekoliv prakticky neustále. Ale to se nám skutečně jenom zdá. Protože kdo si půjčuje, ten sice může lehce a snadno k penězům přijít, jenže pak je stejně musí vydělat, a to proto, aby je svému věřiteli vrátil. A to navíc i s úroky a poplatky, které půjčky prodražují. Půjčené peníze prostě nejsou naše a jsou nám tedy dobré jedině pro zvládání krizových situací, kdy potřebujeme platit za něco, na co už vlastní prostředky nemáme.

cizí peníze

A když na to přijde, je nedokonalost půjček navíc i to, že je ne vždy dostaneme. To víte, když se mají půjčené peníze vrátit, musí se poskytovatelé půjček přesvědčit, zda tak budou dlužníci schopni činit. A proto je často tak dobrou volbou nebankovní americká hypotéka. Protože tu dostaneme i tehdy, když nám žádnou jinou z nabídek nepřiklepnou. Díky ručení nemovitostí totiž takovou hypotéku dostaneme kdykoliv. A tato nám pomůže, byť jen dočasně.

Share your comment :