Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Thursday, 23 May 2024

Zvažujete pro a proti?

Zvažujete pro a proti?


Když jsme byli malí my, naši rodiče neměli takový luxus, co se přebalování týče. Existovaly jen látkové pleny, které musely matky používat nejen doma, ale i někde na cestách. Pleny se musely vyvařovat, pro, žehlit a skládat, což dalo celkem zabrat, když si uvědomíte, že nebyly automatické pračky. Všechno se dělalo pěkně v ruce. Dnes, když máme automatické pračky a sušičky, tak se od nich odvracíme a kupujeme spíše jednorázové pleny, které jsou problémem nejen pro pokožku našich miminek, ale i pro životní prostředí. Pokud vám alespoň trochu záleží na naší planetě, vyhněte se jednorázovým plenkám obloukem. Jsou totiž bělené chlorem, plné plastů a v přírodě nemají šanci se rozložit.

matka a dítě

Eko jednorázové plenky
Na trh se dostaly i ekologické jednorázové plenky, ale používá je minimum rodičů – kvůli ceně. Zatímco ty neobyčejnější jednorázové plenky stojí 3 koruny za kus, ty ekologické šplhají u některých výrobců až ke dvaceti korunám za kus. A to je šíleně vysoká cena i pro lidi s vyššími příjmy.

Levnější jsou látkové pleny. Mnozí z vás je možná máte doma ještě po vás, a tak je dokonce ani nemusíte kupovat, protože látkové pleny vydrží celé generace. Pokud byste si je museli koupit, dají se sehnat z druhé ruky. Proč jsou levnější? Když si spočítáte kolik korun měsíčně utratíte za jednorázové pleny, uvidíte, že částka bude ještě vyšší než pořizovací cena látkových plen.

barevná plenka

Pokud se rozhodnete že zkusíte používat látkové pleny, nezapomeňte, že budete používat na látkové pleny kalhotky, které plenku udrží na místě. I svrchní kalhotky se dají koupit z druhé ruky, jen musíte projít pár inzerátů. Maminky většinou prodávají výbavičku po větších dětech, takže můžete sehnat sadu se vším všudy, a to za daleko nižší cenu. Potom ji i vy můžete samozřejmě poslat dál, takže na látkování rozhodně neztratíte peníze.

Share your comment :