Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Sunday, 23 June 2024

Proč nakupovat oblečení z druhé ruky?

Proč nakupovat oblečení z druhé ruky?

My za všelijaké výrobky a produkty zaplatíme opravdu malou částku, ale je třeba si uvědomit, že někdo do toho dal všechno a pracuje několik hodin denně jen proto, aby dostal nějaké jídlo a zase další den pokračoval dál. Někteří lidé v těchto továrnách ani nedostávají tolik peněz, kolik by měli dostávat, a právě to je na tom to nejhorší. Mnohokrát je navíc legální dětská práce v těchto zemích a je tam legální i to, v jakých podmínkách tam lidé pracují. Všechno ale v dnešní době pochází z těchto částí světa, kde je chudoba a lidé jsou zkrátka rádi za to málo, co mají, a že je to opravdu málo.

knihy z druhé ruky

Jsou rádi za to, že dostanou nějaké jídlo a že mohou alespoň trochu nějak zabezpečit svou rodinu. Nic víc pro ně nemá cenu a oni sami ani nejsou cena nebo hodnota pro lidi, kteří je zaměstnávají, to je na tom možná to nejhorší. Kdyby lidem, kteří je zaměstnávají alespoň trochu záleželo na jejich zdravotních stavech a životech, třeba by vše bylo jinak. Jedno takové tričko si my z těchto zemí koupíme za nízkou cenu, někdy dokonce za 50 Kč. Ovšem jak se do toho může vejít náklad za látku, náklad za převoz této věci, náklad za šití a náklad za člověka, který to vyrobil? Jednoduše nevleze.

obnošené boty

Tyto náklady, které my zaplatíme jsou ještě přepálené vůči tomu, co ten, kdo to prodává do toho sám dává. Nedává do toho nic, protože vše je vyrobeno zadarmo lidmi, kteří pracují v továrně. Zadarmo, nemá to tedy žádnou hodnotu. Vše, co se vydělá jde do kapsy prodávajícího. Proto bychom se měli snažit nakupovat oblečení v obchodech kde víme, kdo to vyráběl a že to nevyráběli zadarmo lidé s zdravotními problémy, děti a chudí lidé, kteří za to nedostanou ani korunu. Od toho nám může sloužit i second hand oblečení. Opravdu se nebojte si nakupovat věci buď z druhé ruky nebo z kvalitních obchodů a značek, kde si sice zaplatíte vyšší částku, ale to je reálná a dobře zaplacená hodnota práce, kterou do toho ten člověk musel dát.

Share your comment :