Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Sunday, 23 June 2024

Proč látkové pleny?

Proč látkové pleny?


Jednorázové pleny dnes koupíte obyčejné za pár korun, i drahé za skoro 20 Kč za kus. Čím se liší? Kvalitou a složením. Ty levné jsou plné plastů, jsou chemicky bělené, a mohou způsobovat jak vyrážky a ekzémy, tak zapařeniny. Kvůli jejich složení neexistuje šance, že by se rozložily. Končí tak ve spalovnách nebo na skládkách, kde leží a leží. Ty dražší neobsahují plasty ani nejsou bělené chlorem, a k jejich výrobě je většinou použitý materiál šetrný k životnímu prostředí. Jenže za ty peníze je dnes málokdo koupí. Alternativou by mohly být látkové pleny.

svrchní kalhotky

Proč látku?
Látkové pleny se dají sehnat z bambusu a nebo z bavlny. Ani jedna z variant není špatná. Obě dokážou nasát vlhkost, obě jsou prodyšné a pro velmi jemnou dětskou pokožku jsou příjemné. Pro řadu rodičů je velkou nevýhodou to, že se musí namáčet a prát, a proto je ani nevyzkouší. A to je škoda, protože látkové pleny neprodukují žádný odpad.

K tomu abyste mohli používat látkové pleny potřebujete menší látkovou výbavičku. Potřebujete látkové pleny a svrchní kalhotky. Může dokonce používat i moderní variantu, která je označena jako “vše v jednom”. Takovou látkovou plenu téměř nerozeznáte od jednorázové, protože všechno je v jedné látkové pleně – a pak ji jen celou vezmete a vyperete. Klasické čtverce se musí složit a vložit do svrchních kalhotech, aby plenka držela tam kde má.

jednorázové plenky

Dáte látkovým plenám šanci?
Pořídit si můžete svrchní kalhotky na patentky Retro Delamedoplen
, které mají zapínání několika řadami. Zapínáte tak ty patentky, které velikostně sedí vašemu miminku, takže se dá říct, že s nadsázkou rostou s vaším miminkem. Svrchní kalhotky pořídíte v mnoha barevných provedeních, a pokud nebudete chtít patentky, můžete koupit ty se suchým zipem. Vyzkoušejte, který styl zapínání vám bude vyhovovat víc, a ušetřete životní prostředí od hromad jednorázových plen.

Share your comment :