Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Sunday, 23 June 2024

S dodávkou do Jizerských hor

Znáte cimrmanovskou povídku „Posel z Liptákova“? Její začátek se odehrává v duchu popisu jízdy z Prahy do Jizerských hor, do zmíněného smyšleného Liptákova a humorem zde její protagonisté rozhodně nešetří. Vydali se do této oblasti „po vlastní ose“ na konci září, shodou okolností ve stejném termínu, kdy probíhalo legendární stěhování ve filmu „Kulový blesk“.

V této době bývají Jizerské hory již zahalovány do ranních mlh, ale když ustoupí a vysvitne nad nimi slunce, je tu opravdu nádherně. Podzimní zbarvené listí stromů vás upoutá svou osobitou krásou a hlavně je tu báječný klid. Mezi letní sezónou a zimními radovánkami sem moc turistů nejezdí a toho lze využít pro poklidnou cyklistickou výpravu.

chalupa v Jizerských horách

Můžete ji zorganizovat pro vaše přátele například s pronajatým vozem z půjčovny dodávek v Praze 4, a to na prodloužený víkend nebo na více dnů, podle toho, jak vám to vyhovuje. A podotýkáme, že Jizerské hory za to rozhodně stojí. Jízdu byste mohli pojmout tak, že si zajistíte ubytování v soukromém penzionu, anebo si pronajmete celou horskou chatu a budete odtud podnikat jednodenní výlety po okolí. Dodávka je výhodná v tom smyslu, že můžete vzít s sebou jízdní kola a přesunout se s ní do atraktivní lokality a vyhnout se tak frekventovaným silnicím, například mezi Tanvaldem, Desnou, Kořenovem a Harrachovem či Rokytnicí nad Jizerou.

říčka v Jizerských horách

Kromě cyklistiky se na podzim dá na horách podnikat i pěší turistika, rostou tu houby a na některých místech jsou tu zajímavé výhledy do krajiny. Neměli byste si proto nechat ujít návštěvu jizerskohorských rozhleden. Je jich tu opravdu požehnaně – Královka, Bramberk, Tanvaldský špičák, Štěpánka, Smrk, Světlý vrch, Císařský kámen, Nisanka, Petřín, Malý Špičák, Nad Prosečí, Slovanka a konečně také Maják Járy Cimrmana, i když se nenachází zrovna v Liptákově.

Share your comment :