Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Wednesday, 24 July 2024

Problémy s hypotékou?

Problémy s hypotékou?


Hypotéka je typ úvěru, který je určený k financování bydlení. Dá se za ni koupit hotový dům či byt, nebo si pomocí ní můžete koupit pozemek a postavit dům. Je možné ji využít i k rekonstrukci staršího domu, ale v tomto případě je nutné aby nemovitost měla alespoň nějakou hodnotu. Vzhledem k cenám nemovitostí se rozšířil okruh lidí, kteří si žádají o hypotéky. Bohužel ne každý ji může dostat. Každá banka je velice obezřetná a několikrát si nejprve ověří, komu svoje peníze poskytne.

banka peníze

Jaké jsou podmínky?
Každá banka má svoje podmínky, které žadatel o hypotéku musí splnit. Před dvěma lety došlo ke zpřísnění podmínek, za kterých bylo možné úvěr získat. Nově museli žadatelé mít určitou sumu peněz naspořenou, aby jim banka půjčila zbytek. Samozřejmostí je že žadatelé nesměli mít žádný další úvěr, protože v takovém případě dochází ke snížení bonity.

Přísnější podmínky způsobily propad na trhu s nemovitostmi, protože kvůli těmto podmínkám žádalo stále méně lidí o hypotéku na bydlení a raději se spokojili s bydlením v nájmu, i když paradoxně část lidí platí vyšší nájemné než by byla splátka hypotéky. Nicméně banky ani tak nesnížily ze svých nároků. To udělala až Česká národní banka, která některé požadavky zase snížila.

dům bydlení

Mnozí lidé tak hledali cestu k nemovitosti jiným způsobem. Jedním z nich je nebankovní hypotéka Hypotekybezregistru, kterou poskytují různé společnosti které nemají statut banky. Jestli i vás napadl tento způsob, je nutné si pečlivě pročíst podmínky, za kterých je možné úvěr získat. Většinou budou mírnější než ty, které by měla banka, a často jde o hypotéku bez zástavy. I tak ale v případě že nebudete splácet o nemovitost přijdete. Proto vždy pečlivě zvažte svoje finanční možnosti a včas se zbavte všech půjček, které nepotřebujete. Půjčování si na zbytečnosti je vždycky cesta do pekel.

Share your comment :