Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Sunday, 23 June 2024

Naše ratolesti mají také myšlenky

Naše ratolesti mají také myšlenky

U mobilu jsme už všichni strávili, a ještě strávíme velkou část našeho času. Všude vidíme, jaké množství nových funkcí naše telefony mají každý den a jak se vyvíjejí. Často slýcháme ale i to, že jsou naše mobilní zařízení plné hrozeb. Mobily určitě plné hrozeb jsou, ale s každým úspěchem i štěstím nějaké riziko přichází. Postupem času více a více rostoucí procento lidí si našlo pravé přátele či dokonce svou životní lásku jen díky mobilnímu zařízení a sociálním sítím. Každý z nás je jiný, proto pro někoho z nás může být komplikovanější najít někoho se stejnými zájmy, koníčky a názory dostatečně na to, abychom si rozuměli.

miminko

Starší generace jsou výhradně proti těmto „moderním vymoženostem“, ale stejně jako mohou uškodit, tak nám mohou přinést život plný lásky a štěstí. Mobily, sociální sítě a ostatní prostředky ke komunikaci se odsuzují více, než by měly. Dost možná jde o budoucnost naší populace, pro někoho to možná bude nemožná představa, ale může tomu tak být. Moderní technologie se každým dnem vyvíjí tak, že nikdo nemá přehled o všem, co se během dne změní. Celý svět pracuje na tom, aby se náš svět zdokonaloval a byl pro nás pohodlnější, záživnější a plný radosti. Naše děti by určitě měly mít přístup ke svému mobilnímu zařízení, a to kdykoliv.

moderní doba

Určitě je nutné hlídat, aby to nehraničilo s nezdravou závislostí, ale jinak také potřebují volnost, soukromí a důvěru. Lepší než dětem zakazovat mobily kvůli hrozícímu nebezpečí, je lepší je naučit se před ním bránit a nebát se svěřit svým rodičům, kdyby měli podezření na cokoliv škodlivého. To posune vztah s Vaším dítětem na zcela jinou úroveň. Je důležité svým dětem projevovat důvěru takovou, jako ji oni projevili nám, když nás nechali, abychom je vychovali svými dosavadními a často nedostačujícími zkušenostmi. Svých dětí si musíme vážit a opatrovat je, ale zároveň nesmíme zapomenout, že to jsou lidské bytosti, které mají své vlastní způsoby a názory.

Share your comment :