Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Monday, 22 April 2024

Pes – nejlepší přítel člověka

Bohužel nikdo nemládne, a jinak tomu není ani ve zvířecí říši. Stejně jako člověk i zvířata stárnou a v případě psů je to prý dokonce ještě rychlejší. Říká se že na jeden lidský rok se počítá 7 psích let, takže proto se psi nedožívají z našeho pohledu vyššího věku. Každé psí plemeno má svoje specifika, mezi které patří nejen vzhled a povaha, ale i délka dožití. A ta se liší plemeno od plemene. Obecně se dá říct, že menší plemena se dožívají vyššího věku, ale není to pravidlem. Vždy záleží na zdravotním stavu daného jedince.

pes akita

Každý kdo svého psa má opravdu rád chce, aby tady s ním byl jeho zvířecí kamarád opravdu dlouho. Jen málokdo dokáže s klidem přejít, když se zdravotní stav jeho psa horší. A když už o psa přijdeme, většina lidí chce za nějaký čas dalšího, aby nemyslel na odchod toho předchozího. Je to normální a není třeba mít jakékoliv výčitky svědomí.

Jste v podobné situaci?
Jste v situaci, kdy budete hledat pejska? Nevíte si rady s tím, jakého vybrat? Existují desítky psích plemen, a může být pěkně těžké se v nich zorientovat. Někdo dává přednost jednomu plemeni stále dokola, někomu na plemeni nezáleží a bere si pejsky z útulku. Oboje je samozřejmě v pořádku a je jen na vás jak to cítíte. Pokud se cítíte na to vzít si staršího pejska z útulku, je to pro něj jen a jen dobře. Vždy ale musíte vybírat psa tak, abyste ho zvládli nejen finančně, ale především abyste ho dokázali vychovat.

akita inu

Pokud máte děti a chcete psa, který je bude milovat už z podstaty své povahy, může být perfektní volba pes akita inu. Je velice přátelský, svou rodinu bezmezně miluje, ale dokáže ji taky pořádně pohlídat. Co se týče výcviku tak není příliš náročná a nevyžaduje pozornost celé dny. Pokud chcete zvážit akitu, podívejte se do nejlepší chovné stanice, jakou v ČR můžete najít – Kenichiai. Tady najdete jen japonskou linii a skutečně vynikající jedince.

Share your comment :