Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Thursday, 23 May 2024

Nepostradatelné kartonové krabice a balicí materiál

Nepostradatelné kartonové krabice a balicí materiál


Kartonová krabice z třívrstvé lepenky 350x300x200 je vydatný pomocník při balení věcí před stěhovacím procesem. Jaké výhody má tento balicí materiál, a proč si pořídit nový?

Nová versus použitá – balíte křehké předměty a záleží vám na to, aby se nepoškodily? Pak raději krabici novou, než použitou. U nového kartonu máte jistotu, že je dostatečně pevný, není rozměklý v důsledku rozmáčení a není kontaminován plísní. Staré krabice použijte pouze pro balení lehkých a stěží poškoditelných předmětů, jako jsou například ručníky či lůžkoviny.

kočka v krabici

Sklo a porcelán – kuchyňské vybavení bývá poměrně těžké a nová krabice bezpečně unese porcelánové talíře i sklenice. Krabice křehkými předměty řádně označte jako „křehké a neklopit“, aby je stěhováci přenášeli zvlášť a až nakonec, a nezapomeňte na vhodný výplňový materiál čímž bývá pro balení keramiky, porcelánu a skla nejčastěji bublinková fólie ve více vrstvách.

Přijatelná cena – výhodou balicího materiálu je, že není drahý. Vyplatí se do něj investovat, pokud vám záleží na bezproblémovém stěhování, navíc lze jen jednou použité krabice uschovat po pozdější využití. Stačí je jednoduše složit naplocho. V tomto jsou papírové krabice výhodnější, než plastové bedny – přepravky, které také za nízkých teplot mohou časem zkřehnout.

třívrstvá lepenka

Využitelný karton – papírové krabice z třívrstvé lepenky jsou oblíbeným materiálem pro dětské hry. Děti si z kartonu mohou vyrobit domečky, dráhu pro autíčka a využít je i jako podklad pro různé obrázky. Například namalují pastelkami své oblíbené zvířátko, vy jim malbu zalaminujete do laminovací fólie, tu přilepíte oboustrannou lepicí páskou na karton, který následně zastřihnete, a orámujete obrázek i s kartonem dřevěnými rohovými lištami nebo obarvenou bavlněnou šňůrou na prádlo. Obrázek si pak mohou děti pověsit do svého pokoje na zeď.

Share your comment :