Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Sunday, 23 June 2024

Látkové pleny jsou nový hit

Látkové pleny jsou nový hit

Vybrat druh plenek není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Na trhu jsou desítky druhů plen, a obecně se pleny dělí na jednorázové a látkové. Jednorázové jsou oblíbené na celém světě a to hlavně díky tomu, že je jejich používání velice pohodlné. Lidé tak nějak zpohodlněli a chtějí si usnadnit všechno co jde. Samozřejmě i přebalování si člověk chce ulehčit, a pokud je mu to umožněno, nejčastěji sáhne právě po té snažší variantě.

svrchní kalhotky

Jednorázové pleny stojí zdánlivě pár korun. Na trhu jsou dnes i extrémně levné pleny, které stojí už méně jak 5 korun za kus. Takto nízká cena je ale vykoupená kvalitou a záleží pro životní prostředí. Podobně levné plenky budou vždy vyrobeny z druhořadého materiálu, který může dětem způsobovat alergie, opruzeniny a ekzémy. Levné plenky obsahují hodně plastu a chlorem bělené buničiny, a navíc se v přírodě nerozloží ani za velmi dlouhou dobu. Jenže po použití plenku sundáte a vyhodíte. To s látkovými plenami je to horší.

Látkové pleny jsou při počátečním nákupu dražší, ale když si porovnáte počet spotřebovaných plen tak zjistíte, že zatímco látkové koupíte jednou a máte je na několik dětí a pak je s klidem prodáte dál, jednorázové musíte vyhodit, takže vás paradoxně látkové vyjdou levněji. A nebudete zatěžovat životní prostředí. Jen je musíte namáčet a prát, což mnoha rodičům prostě nevyhovuje. Pokožka vašich dětí vám ale poděkuje, protože látkové pleny jsou prodyšné a nezpůsobují opruzeniny.

plenky přebalování

Látkové pleny – sada jde koupit i použitá, takže ušetříte docela dost peněz. Kdo si chce koupit sadu novou, má samozřejmě možnost. Pleny se nepoužívají nen na přebalování ale i na utírání, jako podložka nebo na odříznutí. Mají zkrátka mnoho využití a jsou vyrobené z velmi jemné bavlny a nebo bambusu. Pokud se rozhodnete koupit látkové pleny, nekupujte ty nejlevnější – mají nízkou gramáž a materiál je na přebalování nevhodný.

Share your comment :