Gareno

Každý web může obsahovat jak dokonalé, tak i pochybné nabídky. A proto tu platí, že je třeba obezřetnost a prověřování. Z čehož náš web vychází vždy vítězně.

Sunday, 23 June 2024

Jak se obléct jako host na svatbu?

Jistě jste někdy slyšeli, že existuje takzvaná etiketa, neboli soubor nepsaných pravidel o tom, jak se máme ve společnosti chovat, aby to nebylo blbé a abychom nebyli za úplné trouby. Tyto pravidla jsou sice sepsaná, ale nejsou to nějaká pravidla, která se musí nutně dodržovat a když je porušíte, budete mít za ně nějaký postih. Takhle to samozřejmě není, jedná se spíše o pravidla, která by bylo dobré dodržovat, protože to společnost vyžaduje, ale je také důležité zase si říci, o jaké společnosti vlastně hovoříme. Protože máme společnost vědců nebo lékařů, společnost úředníků, pak je společnost lidí bez domova a podobně a všichni se chovají úplně jinak, společnost se liší podle společenské vrstvy a čím níže budete, tím méně očekávejte slušné chování a chování podle etikety.

svatba

Určitě bezdomovec nebude vědět, jak si sednout v restauraci s dámou a podobně, ale to zas není žádná urážka, jsou i lidé bez domova, kteří se na ulici dostali omylem, i takoví jsou a není dobré tyto lidi házet do jednoho pytle. Když se ocitnete na svatbě jako host, tak vám dává hostitel takovou důvěru v to, že tam přijdete slušně oblečení a nepokazíte tak výjimečný den celého života novomanželů. Uvědomte si, že to je jejich významný den a podle toho se také chovejte. Měli byste si navíc na sebe vzít něco, čím nebudete připomínat nevěstu, pokud jste žena. Zapomeňte na dlouhé bílé šaty.

svatba

Dlouhé být ale mohou, můžete si pořídit klidně maxi šaty na svatbu, ale zapomeňte na bílou nebo světlou barvu. Tím dáte jasně najevo, že chcete vypadat hezčí než nevěsta, a to není opravdu dobrý nápad. Vy jste host a vy byste se měli chovat podle jejich pravidel. Je to jejich svatba, takže tam opravdu nechoďte v bílém a už vůbec ne v dlouhých bílých šatech, je to neuctivé. Některé svatby mají přímo daný dresscode podle kterého se máte obléci, v tomto případě se to snažte splnit a pokud doma nic takového nemáte, tak si to jednoduše kupte, nebudete trhat partu. Opět – není to vaše svatba, tak se řiďte pravidly, je to slušnost.

Share your comment :